Gilvánfa – felkészítő kurzus

„A jövő műhelye – settlement-típusú segítőház létrehozása és a társadalmi beilleszkedést segítő szolgáltatások fejlesztése Gilvánfán” címmel felkészítő kurzust tartunk tanszékünkön a Település és Társadalom Kutatóközpont szervezésében december 15-én és 16-án.

A szakmai továbbképzés célja: a projektre és annak megvalósítási helyszínére, Gilvánfára irányuló hasznos információk, releváns tudásanyag és tapasztalatok átadása; a projektben önkéntesként részt venni szándékozó hallgatók tájékoztatása

A képzés résztvevői: a PTE hallgatói és oktatói, akik a projekt céljai, szakmai tevékenységei, a projekt által érintett célcsoport tagjai és az önkéntes tevékenységek iránt érdeklődnek.

A részletes program:

December 15. (hétfő)

• 9.00–10.30: Lantos Tamás: Peremhelyzetek: az Ormánság
  • 10.45–13.00: dr. Orsós Anna: Romológiai ismeretek
  • 14.00–15.30: Kerekasztal Gilvánfa oktatási helyzetéről: Ambrus László, tanodavezető; Balatoni Tamásné, a Magyarmecskei Általános Iskola Igazgatója; Orsós Edit, tanoda munkatárs, helyi lakos; Nagy Gábor, egyetemi hallgató, munkatárs, helyi lakos
  • 15.30–17.00: Pörös Béla: Leszakadó térségek
  • 17.00–21.00: Interaktív Kerekasztal – kreatív csapatépítés

December 16. (kedd)

• 9.00–10.30: Prof. Dr. Kovács Teréz: A vidéki Magyarország
  • 10.45–13.00: Kerekasztal Gilvánfa szociális helyzetéről: Békési Andrea, szociálpolitikus; Bogdán Jánosné, Moldoványi Rolandné, helyi lakosok; Várda Ferenc, világi lelkipásztor, szociális munkás.
  • 14.00–15.30: dr. Bigazzi Sára: Hátrányos helyzet, előítéletek
  • 15.45–17.00: Salamon Balázs: Az Ős-Dráva Program