Bemutatkozik a LO-KÁLI „Mítosz és realitás, helyi élelmiszerrendszer a ’Magyar Provence’-ban ” c. OTKA kutatás

2021. március 29-30.

A Pécsi Tudományegyetem BTK TMI Település és Társadalom Kutatóközpontja szeretettel várja az érdeklődőket az alábbi programra!

A LO-KÁLI „Mítosz és realitás, helyi élelmiszerrendszer a ’Magyar Provence’-ban  - diskurzusok, termelők, vásárlók és társadalomgazdasági hatások” c. OTKA kutatás (NKFI-129097, 2018-2021) a Balaton-felvidék egy kis régiójában, a Káli-medencében vizsgálja  a vidéki turizmus és dzsentrifikáció hatásait a helyi élelmiszerrendszerekre, valamint az érintett települések társadalmi-gazdasági helyzetére.  A Budapesti Corvinus Egyetem és a Pécsi Tudományegyetem hallgatói által közösen teljesíthető, a járványhelyzetre tekintettel online megtartott intenzív kétnapos workshop előadásait elérhetővé tesszük az érdeklődő közönség számára is!

TERVEZETT PROGRAM

Március 29. hétfő

8:00-9:30

Interaktív bevezető workshop Nemes Gusztáv kutatásvezetővel

Nemes Gusztáv, MTA KRTK, Budapest: Lo-Káli - ismerkedés a kutatással, a Káli-medencével és egymással

9:30-9:45

KÁVÉSZÜNET

9:45-10:30

Schleicher Vera, Néprajzi Múzeum, Budapest: A turizmus hatásai a Balaton térségének hagyományos kultúrájára

10:30-11:15

Szijártó Zsolt, PTE, BTK, Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszék, Pécs: Egy tér alakváltozatai - 20 év múlva

11:15-11:30

SZÜNET

11:30-12:15

Tomay Kyra, PTE BTK, Szociológia tanszék, Pécs: Dzsentrifikáció és turizmus a vidéki térben

12:15-13:00

Sulyok Judit Pannon Egyetem, Veszprém: „Háttérből az előtérbe” - A Balaton és a Balaton-felvidék turisztikai kapcsolódása

13:00-14:00

EBÉDSZÜNET

14:00-15:30

KEREKASZTAL BESZÉLGETÉS  az előadókkal

Március 30. kedd

8:00-9:30

Szegedyné Fricz Ágnes, : Helyi termékek és hagyományos termékek előállításának Uniós és hazai szabályozása

Balogh Pál Géza, PTE BTK Néprajz - Kulturális Antropológia Tanszék, Pécs: Termelők és helyi termékek a Káli-medencében

A programon a részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött! Az előadásokra a Zoom felületén kerül sor, melyhez a regisztrált résztvevőknek a linket március 29-ig megküldjük!

Regisztrálni a lokalikutatas@gmail.com e-mail címen lehet.