KTDK-eredmények

2020. november 27-én az online térben került megrendezésre a Kari Tudományos Diákköri Konferencia. A szociológiai zsűri elé hat pályamunka került. Az előadók mindegyike szép teljesítményt nyújtott, olyan érdekes és aktuális témák kerültek terítékre, mint a hátrányos helyzetű gyerekeknek nyújtott szociális segítség, a családon belüli erőszak áldozatainak védelme vagy a beköltözéssel érintett kistelepülések közösségi élete. Emellett olyan általánosabb, elméleti kérdések is szerepeltek a konferencián, mint a területi tőke fogalma és mérhetősége, illetve a társadalmi osztályok marxi fogalmának kortárs értelmezése.

A pályázók közül Völgyi Bence, Kömüves Dániel és Kniesz Adrienn jogot szerzett arra, hogy az Országos Tudományos Diákköri Konferencián képviseljék a PTE-t és megmérettessék magukat.

Valamennyi résztvevőnek gratulálunk!